Burun Ucu Estetiği Ameliyatı ve Sonrası – Doç. Dr. Mehmet METİN

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı ve Sonrası

Burun ucu estetiği burun ucunda olan şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla yapılan bir operasyondur. 16/18 yaş sonrası kadın/erkeklerde önerilen burun düzeltme operasyonu burun kemik anatomik yapısı bozulmadan uygulanır.

Doğal burun estetiği isteyen hastalar operasyondan önce görüşmede beklentileri ve şikâyetlerini doktorlarıyla paylaşırlar. Burnunuzun fotoğrafları farklı açılardan çekilir ve burnunuzda olan sorun tam olarak tespit edilir

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı

Tampon kullanılmayan operasyonda gerekli görülürse nefes almanızı sağlamak amacıyla delikli silikon splint kullanılır. Burun uç estetiği ile burun ucunuzu oluşturan yumuşak ve kıkırdak doku şekillendirilir. Kemik kırma yapılmadığından morarma olmaz. Varsa burun etleri, Deviye septum sorunları ve poliplerde işlem esnasında düzeltilir. Burun estetiği sağlandıktan sonra burun cildinize özel bantlar yapıştırılır. Operasyon 30-60 dakika kadar sürer.

Burun Ucu Estetiği Sonrası

Burun ucunu düzeltme ameliyatları sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Evde ilk bir hafta yatarken başınızı yüksekte tutmak şişliklerin inmesini kolaylaştırır. Bununla birlikte birkaç gün sonra bantlar ıslatılmadan kısa süreli ılık duş alınabilir.  Burun ucunun düzeltilmesi operasyonu sonrasında kısa süre içerisinde günlük hayata dönülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir